بسته بندی صنایع دستی

اهمیت بسته بندی صنایع دستی بر کسی پوشیده نیست. بسته بندی همواره یکی از بزرگترین چالشهای تولیدکنندگان بوده است. در این بین بسته بندی هدایای تبلیغاتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا هدف شما در بسته بندی هدایای تبلیغاتی تحت تاثیر قرار دادن دریافت کنندگان آن هدایا است. می توان گفت بسته بندی هدایای تبلیغاتی برای خود یک علم است زیرا برای داشتن یک بسته بندی موفق باید المانهای مختلفی از جمله جنسیت، فرهنگ و سن افراد، سمتی که در سازمان دارند و خیلی موارد دیگر را در نظر گرفت. بسته بندی هدایای تبلیغاتی از خود هدیه ای که می دهید مهمتر است زیرا اولین جیزی که به چشم دریافت کننده دیده می شود بسته بندی آن است. امروزه خیلی از شرکتها در زمینه ی بسته بندی هدایای تبلیغاتی فعالیت می کنند. اریسا بسته بندی هدایای تبلیغاتی را وارد عرصه صنایع دستی کرده است. متاسفانه بسیاری از صنایع دستی ما با وجود ارزش بسیار بالای هنری ومادی به خاطر نداشتن بسته بندی مناسب قابل رقابت در بازار نیستند. ولی اریسا با طراحی و ارائه ی بسته بندیهای شکیل و زیبا و کاربردی توانسته گام مهمی در بسته بندی هدایای تبلیغاتی در شاخه ی صنایع دستی بردارد. در ادامه شما را با انواع بسته بندی صنایع دستی ویژه هدایای تبلیغاتی و هدایای سازمانی که در اریسا ارائه می شود آشنا می کنیم. اریسا مفتخر به ارائه ایده های نوین در بسته بندی صنایع دستی نفیس ایرانی است.

 چگونه بسته بندی صنایع دستی به آن هویت می دهد؟

صنایع دستی در یک بسته بندی ارزان و به صورت عمده با همان محصول در یک بسته بندی شکیل و لوکس دو هویت متفاوت دارند. ارزش مادی یک بسته بندی خود نشاندهنده ی ارزش کالای بسته بندی شده و فرد مصرف کننده ی آن است. بعضا حتی یک بسته بندی می تواند کالای درون خود را گرانتر از آنچه که هست نشان دهد. انتخاب هوشمندانه ی بسته بندی صنایع ستی، می‌تواند نگرش مخاطب نسبت به آن را تحت تاثیر قرار دهد.

انواع بسته بندی صنایع دستی

جعبه چوب و چرم

شاید بتوان گفت جعبه چوب و چرم یکی از ابداعات اریسا برای بسته بندی صنایع دستی است. جعبه های چوب و چرم از استحکام و ماندگاری بسیار خوبی برخوردار هستند. جعبه های چوب و چرم بسیار شیک و زیبا هستند و فارغ از هدیه ی داخل جعبه، چشم هر بیننده ای را خیره می کنند. این جعبه های چوب و چرم یکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی هدایای تبلیغاتی مدیران هستند. به علاوه امکان درج لوگو و نشان تجاری بیرون و داخل جعبه مهیاست. در ادامه محصولات اریسا که با جعبه چوب و چرم بسته بندی شده اند را می بینیم.

جعبه ترمه

جعبه های ترمه یکی دیگر از پیشنهادات شاخص اریسا برای بسته بندی صنایع دستی است. این جعبه های ترمه فارغ از محتوای آن، خود نیز یادآور هنر و اصالت ایرانی است. جعبه های ترمه نیز به عنوان بسته بندی هدایای تبلیغاتی، امکان درج لوگو و برند تبلیغاتی را دارد. در ادامه چند محصول اریسا که در این نوع بسته بندی ارائه می شود را می بینیم.

جعبه پلکسی

نوع دیگری از بسته بندی صنایع دستی در اریسا جعبه های پلکسی هستند. جعبه های پلکسی معمولاً شفاف هستند و این امر سبب می شود هدیه ی ارائه شده قابل رویت باشد. از جعبه های پلکسی معمولا برای نگهداری شاخه ی گل، اشیاء زینتی و کارهای تبلیغاتی استفاده می شود. جعبه های پلکسی معمولا روی پایه هایی قرار می گیرند که می توان روی آن پایه لوگو یا برند تجاری یا نام شرکت یا هر چیز دیگری را نصب کرد. این جعبه ها به عنوان بسته بندی هدایای تبلیغاتی، برای قرار گیری در دکوراسیون اتاق مدیران نیز مناسب هستند. در ادامه برخی از محصولات اریسا که در جعبه های پلکسی ارائه شده اند را مشاهده می کنید.

جعبه هاردباکس

نوع دیگری از بسته بندی که در اریسا استفاده می شود جعبه هاردباکس یا جعبه سخت است. داخل جعبه هارد باکس از جنس مقوا است و می توان روی آن از روکش کرافت ، کاغذ سفید و روکش اختصاصی , استفاده کرد. جعبه هاردباکس نسبت به جعبه مقوایی از مقاومت بیشتری برخوردار است و می توان هر طرح دلخواهی را بر روی آنها طراحی کرد. جعبه هاردباکس از نظر قیمت از جعبه مقوایی گرانتر است ولی هنوز جزء بسته بندیهای ارزان قیمت اریسا محسوب می شود. بسته بندی صنایع دستی ویژه هدایای تبلیغاتی در جعبه هاردباکس به شما امکان درج لوگو و  نشان تبلیغاتی بر روی جعبه را می دهد. مشتری ها معمولا جعبه های هاردباکس را نگه می دارند و اگر لوگو یا برند شما روی آن چاپ شده باشد می تواند یادآور خدمات یا محصولات شما در ذهن مشتری باشد. در ادامه تعدادی از محصولات اریسا که با بسته بندی جعبه هاردباکس ارائه شده اند را مشاهده می کنید.

جعبه مقوایی

جعبه مقوایی ساده ترین و ارزان ترین نوع بسته بندی صنایع دستی در محصولات ماست. در بسته بندی هدایای تبلیغاتی شما باید بسته بندیهای متنوع با رنج قیمتی مختلف را ارائه دهید تا خریداران بسته به قدرت خرید خود بتوانند قدرت انتخاب داشته باشند. چند نمونه از محصولات اریسا که در جعبه مقوایی به عنوان بسته بندی هدایای تبلیغاتی عرضه می شوند به شرح زیر است:

بسته بندی صنایع دستی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بسته بندی باید متناسب با اندازه صنایع دستی باشد

برای هر کالایی باید اندازه بسته بندی مناسبی را در نظر گرفت. این سایز بندی بالاخص در هنگام بارگیری محصول در کانتینرها و … بسیار مهم است چون با یک بسته بندی مناسب می توان تعداد بیشتری از محصول را بارگیری کرد و در نتیجه هزینه ی حمل و نقل را کاهش داد که این خود تاثیر مستقیم در قیمت نهایی محصول دارد. به علاوه صنایع دستی مختلف در سایزهای مختلف وجود دارند که می بایست برای بسته بندی آنها بسته به سایز آنها و کاربرد آنها، طرح های متنوعی ارائه شود.

از صنایع دستی موردنظر به خوبی محافظت شود

بسته بندی صنایع دستی باید به گونه ای باشد که از محصول تا زمان رسیدن به دست مشتری محافظت کرده و محصول را کاملا سالم و بدون ایراد به دست مشتری برساند.

 

اطلاعات کافی از صنایع دستی موردنظر روی بسته بندی وجود داشته باشد

برای حفظ و نگهداری از صنایع دستی باید به یکسری نکات توجه داشت. مثلا بارگیری صنایع دستی با توجه به آسیب پذیر بودن آنها باید با دقت انجام شود. از این جهت لازم است این اطلاعات روی بسته بندی درج شود. به علاوه اطلاعاتی از جنس کالای تولیدی و متریال به کار رفته در آن، هنرمندی که کار را تولید کرده و … نیز باید روی بسته بندی درج شود.

 

بسته بندی صنایع دستی باید دارای رنگ ها و طرح های جذاب باشد

رنگ و طرح بسته بندی تاثیر به سزایی در نتیجه ی نهایی کار خواهد داشت. به طور کلی رنگ اولین چیزی است که بیننده از بسته بندی درک می کند شکل و نوشته به ترتیب بعد از رنگ سبب جذب مشتری می گردد به همین دلیل رنگ یکی از مهم ترین عوامل انگیزشی در خرید محصول است. برای صنایع دستی استفاده از طرح های اسلیمی و رنگ های آرامش بخش محصول نهایی را برای مشتری جذاب می کند.

همچنین رنگ و طرح بسته بندی باید متناسب با کالای مورد نظر باشد. به عنوان مثال برای بسته بندی ظرف فیروزه می توان از رنگ فیروزه ای و برای محصولات میناکاری از طرحهای مینا با رنگهای آبی نیلی استفاده کرد.

 

نوع بسته بندی باید متناسب با فرهنگ ایرانی باشد

در بسته بندی صنایع دستی باید به فرهنگ اصیل ایرانی و طرحهای متناسب با آن توجه کرد. قطعا استفاده از طرحهای مدرن برای صنایع دستی نمی تواند مناسب باشد.

 

اریسا، طراح و تولیدکننده برتر بسته بندی صنایع دستی

تندیس ها و گواهینامه های بسته بندی صنایع دستی کسب شده توسط صنایع دستی اریسا برای بسته بندی صنایع دستی