یکی از هنرهای ارزشمند و اصیل ایرانی، میناکاری است که در صنایع دستی به صورت ظروف میناکاری شده دیده میشود و طرفداران بسیاری دارد. هنر میناکاری در واقع تلفیق آب و آتش و خاک است که به نقوش ظریف و خلاقانه هنرمندان ایرانی آمیخته شده است. شاید بارو کردنی نباشد اما این هنر نتیجه ذوق هنری و سلیقه هنرمندان ایرانی است که روی ظروفی از جنس مس، سفال، چوب و یا فلزات نقش می‌بندد و یک اثر هنری زیبا را رقم می‌زند.

شکلات خوری میناکاری

میناکاری را میتوان روی فلزاتی از جمله طلا، روی و مس اجرا نمود، اما از بین فلزات مختلف، مس بهترین گزینه برای اجرای میناکاری است. چرا که در کنار استحکام بالاو قیمت اقتصادی، انعطاف پذیری مناسبی دارد. به این ترتیب می‌توان ظروف میناکاری را به هر شکلی دلخواه طراحی و اجرا نمود. به عبارت دیگر، استفاده از مس، دست استادان خلاق هنر میناکاری را برای خلق ظروف زیبا با منحنی های خلاقانه باز می‌گذارد.

از آن جایی که ظروف و اکسسوری های میناکاری در ایران و حتی خارج از ایران طرفداران بسیاری دارد، این محصولات در ردیف لوکس‌ترین لوازم زینتی و هدایای لاکچری قرار گرفته است. از این رو بسیاری از برندهای مطرح، ظروف میناکاری را به عنوان هدایای تبلیغاتی در مناسبت های مختلف، انتخاب میکنند. یکی از ظروف میناکاری که هم می‌تواند به عنوان هدایای تبلیغاتی مدیریتی استفاده شود و هم برای هدایای تبلیغاتی شب عید و هدایای تبلیغاتی مشتریان کاربرد دارد، شکلات خوری میناکاری است.

شکلات خوری یکی از ظروف بسیار پر کاربرد است که نه تنها جنبه تزئینی دارد و به عنوان یک اکسسوری دکوراتیو استفاده میشود، بلکه کاملاً کاربردی است و میتواند در مناسبت های مختلف از جمله شب عید استفاده شود. به همین دلیل یک هدیه بسیار مناسب به عنوان هدیه تبلیغاتی شب عید شناخته میشود.

اگر مخاطبین شما به آثار هنری و سنتی ایرانی علاقمند باشند، بدون شک شکلات خوری میناکاری آنها را به وجد می آورد؛ خصوصاً اگر این هدیه را در یک مناسبت خاص از سوی برند محبوب و مورد علاقه خود دریافت کنند، برند شما را برای همیشه به ذهن خواهند سپرد و حتی ممکن است زمینه آشنایی سایر افرادی که با او در ارتباط هستند را فراهم نموده و آنها را به مشتریان جدید شما تبدیل نمایند! از این رو برای خرید شکلات خوری میناکاری به عنوان هدیه تبلیغاتی، لحظه ای تردید نکنید.

خرید شکلات خوری میناکاری

سالانه مبالغ بسیاری زیادی ارز بابت خرید هدایای تبلیغاتی خارجی، هزینه می‌شود، در حالی که صنایع دستی می‌تواند جایگزین بهتری برای این موضوع باشد و مانع خارج شدن ارز از کشور شود. به ویژه اینکه هنر دست هنرمندان خلاق و با سلیقه ایرانی است و فرهنگ و هنر ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

خوشبختانه بسیاری از برندهای معتبر و بزرگ در سال های اخیر به سمت خریداری هدایای تبلیغاتی به سبک صنایع دستی گرایش پیدا کرده‌اند. به یاد داشته باشید که این هدایا علاوه بر ارزش مادی، ارزش معنوی بسیار بالایی دارد و یک حس نوستالژیک نسبت به برند شما در مخاطب ایجاد می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم یکی از انواع صنایع دستی، ظروف میناکاری است که در بین این ظروف شکلات خوری میناکاری، جایگاه ویژه‌ای دارد. خرید شکلات خوری میناکاری شده، یک انتخاب هوشمندانه و هنرمندانه برای برند شما است، چرا که رنگ‌های جذاب، طرف و نقش‌های ظریف و مینیاتوری طراحی شده روی ظرف شکلات خوری میناکاری، می‌تواند چشم هر مخاطبی را به خود خیره کند و برند شما را بیش از هر چیز در معرض دید سایر مخاطبین قرار دهد.

همانطور که گفتیم میناکاری معمولاً روی فلز مس انجام می‌شود، از این رو خرید ظرف شکلات خوری مسی میناکاری یک هدیه ارزشمند و ماندگار برای مخاطب مورد نظر شماست. فرقی ندارد شکلات خوری میناکاری را به عنوان هدیه تبلیغاتی برای یک مدیر بالا رده خریداری کنید و یا به رسم تقدیر از کارمندان یا مشتریان خاص خود، هدیه دهید، در هر صورت مخاطب شما آن را به عنوان یک هدیه هنری از برند محبوب خود دریافت کرده است و این در مانگار شدن برند شما در ذهن مخاطب تاثیر بالایی دارد.

قیمت شکلات خوری میناکاری شده

قیمت شکلات خوری میناکاری شده به عوامل مختلفی از جمله ابعاد و حجم ظرف، ظرافت و تقارن نقوش میناکاری شده روی بدنه ظرف، ضخامت ورقه مسی که برای ساخت ظرف استفاده شده، برند تولید کننده و در نهایت شناسنامه ظرف شکلات خوری بستگی دارد.

برای اطلاع از قیمت شکلات خوری مسی میناکاری شده، قیمت شکلات خوری پایه دار میناکاری، قیمت شکلات خوری میناکاری سفالی و قیمت شکلات خوری میناکاری اصفهان، نیازی نیست به صورت حضوری به فروشگاه های مختلف سر بزنید. کافیست به سایت فروشگاه صنایع دستی فروشگاه صنایع دستی اریسا مراجعه نمایید و از بین ظروف شکلات خوری موجود در سایت، ظرف مورد نظر خورد را انتخاب نمایید و در صورت تمایل مشخصات ظاهری ظرف مورد نظر خود با گزینه های دیگر موجود در سایت، مقایسه نمایید. همچنین اگر برای خرید عمده شکلات خوری میناکاری به عنوان هدیه تبلیغاتی نیاز به راهنمایی دارید، همین حالا با شماره تلفن 09331129556 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

راهنمای انتخاب شکلات خوری میناکاری شده

هرچند که انتخاب اشیاء تزئینی و اکسسوری‌های دکوری، کاملاً سلیقه‎ای می‌باشد، اما راهنمای خرید به شما کمک می‌کند بتوانید کالاهای نامرغوب و بی کیفیت را از کالای مرغوب و اصیل تشخیص بدهید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در ادامه مهمترین نکات خرید شکلات خوری میناکاری را به شما یادآوری خواهیم کرد:

صاف و یکدست بودن سطح بدنه ظرف شکلات خوری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام خرید شکلات خوری میناکاری به آن توجه داشته باشید، صاف و یکدست بودن بدنه ظرف است. در واقع صاف بودن بدنه ظرف شکلات خوری، نشان دهنده مرغوبیت آن است و زبر بودن یا وجود حباب و پستی بلندی نشانه زیاد بودن حرارت کوره و نامرغوب بودن فرآیند میناکاری شده است.

ضخامت ورقه مسی ظرف میناکاری شکلات خوری

اشاره کردیم که از بین فلزاتی که می‌توانند برای میناکاری انتخاب شوند، مس بهترین گزینه است، چراکه هم محکم است و هم انعطاف پذیری بالایی دارد. اما نکته قابل توجه این است که شکلات خوری میناکاری باید از ورقه مس با حداقل 8 میلی متر ضخامت ساخته شود. اگر ضخامت ورقه مس کمتر از حد نرمال باشد، در فرآیند قرار گرفتن در کوره، لعاب ظرف دچار ترک شده و با یک ضربه آرام نیز ممکن است دچار شکستگی شود. نکته دیگری که باید هنگام خرید به آن دقت داشته باشید این است که ضخامت ورقه در تمام قسمت‌ها یکسان باشد.

لبه صاف و بدون زائده

ظروف میناکاری شده، علاوه بر اینکه ماهیت تزئینی دارند، ظروف کاربردی هستند و استفاده می‌شوند. یکی از همین ظروف پر کاربرد، شکلات خوری میناکاری است. به همین دلیل لازم است که لبه‌های ظرف شکلات خوری حتماً سالم باشد و هیچ گونه زائده‌ای نداشته باشد تا در هنگام استفاده، دست شما را زخمی نکند.

ظرافت نقوش طراحی شده روی شکلات خوری

هرچقدر ظرافت نقش‌های طراحی شده روی بدنه شکلات خوری بیشتر باشد، کیفیت و مرغوبیت شکلات خوری میناکاری بالاتر است. همچنین دقت کنید در طرح‌های اجرا شده روی شکلات خوری میناکاری، تقارن تا حد بسیار زیادی، رعایت شده باشد. در نظر داشته باشید که هدیه شما به احتمال بسیار زیاد به عنوان یک اکسسوری زیبا و زینتی روی میز اتاق شخصی یا اتاق کار مخاطب تان قرار خواهد گرفت و بیش از هر چیز دیگر در معرض دید دیگران خواهد بود. از این رو لازم است طرح و نقش آن از زیبایی و ظرافت بسیار بالایی برخوردار باشد.

وزن ظرف شکلات خوری میناکاری شده

شکلات خوری میناکاری که برای خرید انتخاب می‌کنید، باید از یک وزن معقول و منطقی برخوردار باشد. فراموش نکنید که فلز مس یکی از فلزات نسبتاً سنگین است، پس در محصولاتی که ابعاد بالایی دارند، وزن کم، نشانه کم بودن ضخامت ورقه مس و نامرغوب بودن کالا است.

صنایع دستی

صنایع دستی به مجموعه ای از هنرها و صنایع اطلاق می شود که تمام یا قسمت اساسی از مراحل تولید و ساخت آن به کمک دست باشد. صنایع دستی هر منطقه برگرفته از فرهنگ، تاریخ، ذوق و هنر انسانهای آن منطقه است. صنایع دستی ایرانی نیز بازگو کننده ی هویت و ذوق و هنر ایرانیان در طول تاریخ است. هنری که جلوه گر میراث ایران در طول تمدن چندهزار ساله اش است.

صنایع دستی یکی از بهترین وسایل برای معرفی فرهنگ و تجربیات هر منطقه به مردم مناطق دیگر است. همچنین صنایع دستی باعث توسعه و رونق اقتصاد گردشگری و فرهنگی آن کشور یا منطقه میشود. ایران یکی از کشورهایی است که هر نقطه از آن هنر و صنایع دستی خاص خود را دارد.

نمایش 12 24 36

خرید صنایع دستی

منشا ساخت صنایع دستی به زمانی بر می گردد که افراد برای تامین نیازهای خود از جمله وسایل شکار ، وسایل کشاورزی ، دامداری و وسایلی دفاعی مجبور به ساخت وسایل مورد نیاز خود می شدند . امروزه معمولا افراد از وسایل و صنایع دستی برای تزیینات منزل خود استفاده می کنند و خرید محصولات صنایع دستی بیشتر از کاربردی بودن جنبه ی تزئینی پیدا کرده است.

ویژگی های صنایع دستی

صنایع دستی به لحاظ قانونی و براساس معیارهای جهانی از یک سری ویژگی ها برخوردار می باشند که به شرح زیر می باشند :

  • استفاده بیشتر از ابزارهای طبیعی و ساده در ساخت وسایل
  • متفاوت و متنوع بودن وسایل ساخته شده
  • بیان کردن فرهنگ ، اعتقاد و باورهای سنتی یک قوم یا کشور
  • توسعه و رونق دادن اقتصاد گردشگری و فرهنگی هر منطقه
  • عدم نیاز به سرمایه های زیاد
  • وسیله ای برای معرفی فرهنگ و تجربیات یک منطقه به مردم مناطق دیگر
  • صنایع دستی سبب ایجاد زمینه های شغلی و کاری زیادی بدون نیاز به هیچگونه مدرک دانشگاهی می گردد

فروش انواع صنايع دستی ايرانی

فروش صنايع دستي شهرهاي مختلف ايران از قبيل فيروزه کوبي، ميناکاري، خاتم کاری، مس و پرداز، مس و خاتم، قلم زنی، انواع ترمه، پارچه قلمکار، گليم، محصولات مسي، محصولات سفالي، محصولات چرمي، انواع ساعت، تابلو و … در بسته بندی های خلاق و کاربردی باعث رونق این هنر ایرانی به عنوان هدیه تبلیغاتی شده است.

وجود بسته بندي نفيس و در خورِ هنر ايراني، صنايع دستي را به عنوان هديه اي خاص و ماندگار تبديل کرده است و امروزه صنايع دستي ايراني به عنوان بهترين هديه تبليغاتي و سازماني شناخته ميشود چرا که علاوه بر رونق توليد ملي و حمايت از کالاي ايراني، نقش بسزايي در آشنايي همگان با هنر صنايع دستي ايران دارد.

صنایع دستی بهترین هدیه تبلیغاتی

اگر دنبال هديه تبليغاتي خاص و مناسب هستيد، اگر در فکر هديه مناسب و ماندگار براي کارمندان، مديران و دوستانتان هستيد، حتما به انتخاب صنايع دستي فکر کنيد. صنايع دستي کالاي تماما ايراني است که با هنر ايراني عجين شده است. پیشنهاد میکنیم قبل از انتخاب حتما نوشته های بخش وبلاگ سایت اریسا را مطالعه نمایید.

قیمت صنایع دستی

به دليل نوسانات قيمتي، قيمت محصولات در سايت نيامده است. براي اطلاع از قيمت ها با اريسا تماس بگيريد. همچنين در نظر داشته باشيد که محصولات بر اساس بازه ي قيمتي دسته بندي شده اند. محصولات برنزي شامل محصولات تا 150 هزار تومان، دسته بندي نقره اي شامل محصولات در بازه ي قيمتي 150 تا 400 هزار تومان، دسته بندي طلايي شامل محصولات بين 400 تا 800 هزار تومان، محصولات دسته ي مرواريد شامل محصولاتي با قيمتي بين 800 تا يک و نيم ميليون تومان و دسته ي الماس نيز شامل محصولات با قيمت بيشتر از يک و نيم ميليون تومان ميشوند. اگر بودجه ي مشخصي براي انتخاب هديه تبليغاتي يا هديه سازماني خود در نظر گرفته ايد، جهت کاهش زمان خود پيشنهاد ميکنيم که از محصولات دسته بندي مناسب بودجه ي خود ديدن فرماييد.


اريسا پويشي است جهت ترويج فرهنگ استفاده از صنايع دستي ايراني و اجتناب از هديه دادن کالاهاي خارجي.

با ما در اين مسير همراه باشيد.

جایگاه صنايع دستی در توسعه اقتصادی 

1. سهولت ايجاد مراکز توليد؛
2. بي نيازي به سرمايه هاي کلان؛
3. اشتغال زا بودن اين «هنر – صنعت»؛
4. وجود ارزش افزوده بالا؛
5. جنبه هاي کاربردي و تزئيني؛
6. داشتن زمينه اي مناسب براي جلب جهانگرد و صادرات؛

صنایع دستی اصفهان

در سازمان جهانی یونسکو 600 نوع صنایع‌دستی ثبت‌شده است که از بین آن‌ها 450 صنعت متعلق به ایران است یعنی بیش از نیمی از صنایع دستی های ثبت شده در یونسکو متعلق به ایران است. جالب است که از این بین 287 صنعت متعلق به اصفهان است یعنی تقریبا یک سوم آن. در حوزه صنایع دستی، هنرمندان اصفهانی در رتبه اول جهان قرار دارند. استان اصفهان یكی از بزرگترین مراكز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران محسوب می شود. صنایع دستی این استان همچون خاتم كاری، میناكاری، منبت، قلم زنی روی انواع فلزات شهرت جهانی دارند.

هنرهای دستی اصفهان طی قرن‌های بسیاری به‌ عنوان نماینده قوم‌های ایرانی بوده است و هنرهایی همچون خاتم‌کاری، فیروزه کاری، نقره سازی، کاشی سازی، پولک‌دوزی، قلمکاری از هنرهای زیبای دست مردمان این منطقه است. در بعضی موارد هنرمندان اصفهانی چندین هنر اصیل را با هم ترکیب می‌کند و اثر جدیدی را خلق میکند که زیبایی بی‌نظیرش هر بیننده هنردوستی را محو خود میکند. مثل ترکیب خاتم‌کاری با میناکاری و نقره. یا ترکیب خاتم کاری با معرق که هنر خاتم معرق را شکل میدهد. یا انجام کارهای خاتم کاری بر روی ظروف مسی که از محصولات تولیدی تحت عنوان مس و خاتم یاد میشود.

اصفهان از طرف شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی جهان شناخته‌شده است.

نمایش دادن همه 11 نتیجه