وبلاگ

صنایع دستی: بهترین هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی صنایع دستی

صنایع دستی و هنر

تابه‌حال با خود اندیشیده‌اید در زمانه‌ای که زندگی شهرنشینی و انواع استرس‌های محیطی ما را از همه سو احاطه کرده است، چه چیزی می تواند خستگی را از جسم و جانمان بزداید و آرامش را به روح و جانمان بازگرداند؟

شاید به جرات بتوان گفت تنها پاسخ این سوال در هنر نهفته است. این هنر است که بیننده را از زمان و مکان رهایی می‌بخشد و او را غرق در نقش و رنگ می‌کند. به روح بیننده جلا می‌دهد و به گونه‌ای عمل می‌کند که گذر زمان پیش چشم او رنگ می‌بازد.

ایران سرزمینی است که از دیرباز هنر هنرورانش در دنیا زبانزد است و بازی نگارگرانش با طرح‌ها و نقش‌ها و رنگ‌ها، هر بیننده ای را مسحور خود می کند. این زیبایی ها در صنایع دستی به اوج خود می رسد و هنرمند سازنده، نیمی از وجود خود را با عشق با صنایع دستی خود در هم می‌آمیزد و از جان بخشی به آنچه شئ نیست بلکه پاره ای از روح اوست، جان می گیرد.

 

صنایع دستی و رسم هدیه دهی

هدیه دادن یکی از ارزشمندترین رسومات فرهنگی بشر است که ارتباط میان هدیه دهنده و هدیه گیرنده را تقویت می کند و یاد و خاطره درکنارهم بودن ها را جاودان می سازد و به گیرنده نشان می دهد هدیه دهنده، قدردان کارهای اوست و به زیباترین شکل در پی ماندگار کردن یاد و خاطره این ارتباط در ذهن اوست.

 

صنایع دستی به عنوان هدیه

چه هدیه ای بهتر از صنایع دستی ؟ آنچه از هنر سرچشمه گرفته و روح را جلا می دهد و آرامش را با خود به ارمغان می آورد؟ چه چیزی بهتر از روح یک هنرمند که در تار و پود اثرش بافته شده است می تواند ما را با زیبایی احاطه کند و ما را هرچه بیشتر به ذهن غنی و هنرپسند هدیه دهنده واقف سازد؟ به راستی هیچ!

 

ماندگاری نام سازمان با هدیه سازمانی نفیس

یکی از راههای ماندگار شدن سازمان در دل کارکنانش و پایبند کردن او به سازمان، توجه به بعدی از انسان است که در وهله اول کمتر به چشم می آید؛ اما همواره اثرگذارترین جنبه بر عملکرد پرسنل است. به راستی پدر علم مدیریت سازمانی به بهترین وجه گفته است که “مدیریت، حکومت بر سازمان نیست، بلکه نشستن بر قلب های کارکنان سازمان است.”

بدیهی است توجه به روحیه پرسنل و قدردانی از عملکرد آنان می تواند تاثیری ماندگار و همیشگی بر قلبهای آنان و خانواده شان داشته باشد و همین امر موجب می‌شود کارکنان با دل و جان در راه تعالی سازمانی بکوشند و سازمان را از آن خود بدانند، نه صرفا یک محیط کار فیزیکی. و هدیه سازمانی و علی الخصوص صنایع دستی ، می‌تواند به این امر کمک زیادی کند.

چرا باید از صنایع دستی به عنوان هدایای سازمانی استفاده کنیم؟

همانگونه که پیش از این هم تاکید کردیم، انتخاب هدیه ای که سرشار از هنر باشد و ارزش معنوی آن برای همیشه در ذهن مخاطبش ماندگار شود، نشانگر زیرکی هدیه دهنده است که با یک تیر چند نشان می زند: با هدیه سازمانی صنایع دستی، هم هدیه می‌دهد، هم هنر را در همه جا تجلی می‌بخشد و هم با ذکر نام سازمان خود در پایین اثر هدیه، خود را به عنوان سازمانی هنردوست به بینندگان معرفی می نماید؛ و مهمتر از همه استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌تواند کارکنان سازمان را که مهمترین سرمایه سازمانی هستند، پایبند لطف خود سازد و موجبات ماندگاری آنان در سازمان را فراهم آورد.

 

صنایع دستی بهترین هدیه سازمانی

بنابر مطالبی که بالاتر ذکر شد، می‌توان گفت یکی از بهترین هدایایی که می تواند توسط مدیریت سازمان برای کارکنان انتخاب گردد، صنایع دستی است. صنایع دستی که می‌تواند شامل انواع و اقسام محصولات نساجی (پارچه های دست بافت، رنگ و رنگرزی، رودوزی های سنتی، چاپ های سنتی، سفره های سنتی قلمکاری، ترمه دوزی)، بافت قالی و قالیچه، هنرهای مرتبط با چوب (منبت کاری، مشبک کاری، معرق روی چوب) هنرهای مرتبط با فلز (دواتگری، حکاکی، قلمزنی، ملیله کاری، میناکاری)، سفال و سرامیک، شیشه گری، و نگارگری باشد، نام سازمان را با این اثر هنری پیوند می‌دهد و ماندگار می‌کند و دارنده آن همواره با افتخار از سازمانی که در آن عمر می‌گذراند سخن می‌گوید.

با هدیه دادن صنایع دستی به کارکنان خود می توانید علاوه بر حمایت از هنرمندان صنایع دستی، هنر را هر چه بیشتر در جامعه رواج دهید و نگاه های سردرگم بشری را با رنگ به آرامش بکشانید؛

باشد که صنایع دستی روح بشر را جلا دهد و آرامش را در درون او به ودیعه گذارد و عشق به رنگ و نقش و زیبایی و صنایع دستی این مرز و بوم را به دست آیندگان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.